Πάμε για το 5ο μετάλλιο; – Το σημερινό πρόγραμμα,Τετάρτη 17/8

Π
Περιορισμένη είναι η δράση σήμερα στο Ρίο από ελληνικής πλευράς αλλά η ελληνική αποστολή είναι έτοιμη να πανηγυρίσει και πέμπτο μετάλλιο με τους Παναγιώτη Μάντη, Παύλο Καγιαλή

Στις 15.40 ο Μιχάλης Ανασταάκης θα ξεκινήσει τις προσπάθειές του στον προκριματικό της σφυροβολίας ανδρών, ενώ στις 20.05 οι Παναγιώτης Μάντης και Παύλος Καγιαλής θα λάβουν μέρος στον αγώνα μεταλλίων της κατηγορίας 470 ανδρών στην ιστιοπλοΐα.

Η ώρα του δεκάθλου…

Τέσσερις τελικούς περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στον στίβο, καθώς θα κριθούν τα μετάλλια στα 3.000 μέτρα στιπλ ανδρών, στο μήκος ανδρών, στα 200 μ. γυναικών και στα 100 μ. εμπόδια γυναικών. Επίσης θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί στα 200μ. ανδρών, τα προκριματικά σφυροβολίας ανδρών, των 5.000 μέτρων ανδρών, των 800 μέτρων γυναικών, στον ακοντισμό ανδρών, ενώ ξεκινά το δέκαθλο με τα 100 μ., το μήκος, τη σφαιροβολία, το ύψος και τα 400 μ.

Στο μπάντμιντον διεξάγονται σήμερα οι προημιτελικοί των ανδρών, καθώς και ο τελικός στο μεικτό διπλό. Στο μπιτς βόλεϊ σήμερα θα διεξαχθούν οι τελικοί στις γυναίκες, ενώ στην πυγμαχία οι ημιτελικοί στην κατηγορία 57-60, οι προημιτελικοί των 69-75 κιλών γυναικών και στους άνδρες οι προημιτελικοί στα 52 κιλά.

Στη λίμνη Λαγκόα συνεχίζεται το Καγιάκ ανδρών και γυναικών, ενώ στο ολυμπιακό κέντρο ΒΜΧ θα διεξαχθεί ο αγώνας speeding run ανδρών και γυναικών. Στις καταδύσεις θα διεξαχθεί ο προκριματικός στην πλατφόρμα 10 μέτρων γυναικών, ενώ στην ιππασία οι προκριματικοί στην υπερπήδηση εμποδίων.

Στο γκολφ θα διεξαχθεί η πρώτη ημέρα του αγώνα των γυναικών, ενώ στην ελευθέρα πάλη θα διεξαχθούν οι κατηγορίες 48, 58 και 69 κιλών γυναικών. Σήμερα ξεκινά και το τάε κβον ντο με τους αγώνες στις κατηγορίες -49 κιλών γυναικών και -58 κιλών ανδρών. Στο πινγκ πονγκ θα διεξαχθούν οι τελικοί στο ομαδικό ανδρών, ενώ στην ιστιοπλοΐα το πρόγραμμα περιλαμβάνει τους αγώνες μεταλλίων στα 470 ανδρών και γυναικών.

Στο μπάσκετ ανδρών θα διεξαχθούν οι προημιτελικοί Αυστραλία – Λιθουανία, Ισπανία – Γαλλία, ΗΠΑ – Αργεντινή και Κροατία – Σερβία.

Για τα ημιτελικά του ποδοσφαιρικού τουρνουά των ανδρών η διοργανώτρια Βραζιλία θα παίξει με την Ονδούρα, ενώ η Νιγηρία με τη Γερμανία.

Για τα προημιτελικά στο χάντμπολ ανδρών θα αναμετρηθούν Βραζιλία – Γαλλία, Γερμανία – Κατάρ, Δανία – Σλοβενία και Κροατία – Πολωνία.

Στους δύο ημιτελικούς του χόκεϊ γυναικών η Ολλανδία θα παίξει με τη Γερμανία και η Νέα Ζηλανδία με τη Μεγάλη Βρετανία.

Στα ημιτελικά του πόλο γυναικών η Ρωσία θα αναμετρηθεί με την Ιταλία και η Ουγγαρία με τις ΗΠΑ, ενώ για τις θέσεις 5-8 θα παίξουν Ισπανία – Κίνα και Αυστραλία – Βραζιλία.

Για την προημιτελική φάση του βόλεϊ ανδρών θα παίξουν Καναδάς – Ρωσία, ΗΠΑ – Πολωνία, Ιταλία – Ιράν και Βραζιλία – Αργεντινή.

ΣΤΙΒΟΣ
15.30 100μ δεκάθλου
15.40 Σφυροβολία Ανδρών (προκριματικός, Α΄ γκρουπ)
16.05 5.000μ Ανδρών (προκριματικές σειρές)
16.35 Μήκος δεκάθλου
16.55 800μ Γυναικών (προκριματικές σειρές)
17.05 Σφυροβολία Ανδρών (προκριματικός, Β΄ γκρουπ)
17.50 3.000μ στιπλ Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18.15 Σφαιροβολία δεκάθλου
23.45 Ύψος δεκάθλου
02.30 Ακοντισμός Ανδρών (προκριματικός, Α΄ γκρουπ)
02.45 100μ εμπόδια Γυναικών (Ημιτελικές σειρές)
03.15 Μήκος Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
03.20 400μ δεκάθλου
03.55 Ακοντισμός Ανδρών (προκριματικός, Β΄ γκρουπ)
04.00 200μ Ανδρών (Ημιτελικές σειρές)
04.30 200μ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
04.55 100μ εμπόδια Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ
14:30 Προημιτελικά Ανδρών
18:30 ΤΕΛΙΚΟΣ Μικτών
ΠΥΓΜΑΧΙΑ
20:00 Ημιτελικοί 60 κιλά Γυναικών
20:30 Προημιτελικοί 75 κιλά Γυναικών
21:30 Προημιτελικοί 52 κιλά Ανδρών
22:30 ΤΕΛΙΚΟΣ 69 κιλά Ανδρών
ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΗΡΕΜΩΝ ΝΕΡΩΝ
15:00-17:05
C1 ανδρών 200μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)
Κ2 ανδρών 1000μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)
Κ1 γυναικών 500μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)
Κ2 ανδρών 200μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΒΜΧ
19:30 Προκριματικά Γυναικών
20:34 Προκριματικά Ανδρών
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
21:00 10μ. Γυναικών (Προκριματικός)
ΙΠΠΑΣΙΑ
16:00-18:45 ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ Υπερπήδηση εμποδίων ομαδικό
ΓΚΟΛΦ
13:30 – 22:00 1ος γύρος Γυναικών
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:05 470 Γυναικών (Ιστιοδρομία ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ)
20:05 470 Ανδρών (Ιστιοδρομία ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ)
ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
17:00 Ομαδικό Ανδρών (Μικρός ΤΕΛΙΚΟΣ)
01:30 Ομαδικό Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
15:00-19:00 -58κ. (Α) & -49κ (Γ) – Προκριματικά
21:00-00:00 -58κ. (Α) & -49κ (Γ) – Προημιτελικά, Ημιτελικά
02:00-05:05 -58κ. (Α) & -49κ (Γ) – Ρεπεσάζ, ΤΕΛΙΚΟΙ
ΠΑΛΗ
16:00-19:00 Ελευθέρα (Γ) 48κ., 58κ. 69κ. – Προκριματικά/ρεπεσάζ
22:00-01:00 Ελευθέρα (Γ) 48κ., 58κ. 69κ. – ΤΕΛΙΚΟΙ
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Γυναίκες
17:00 Αυστραλία-Βραζιλία (Θέσεις 5-8)
18:20 Ρωσία-Ιταλία
21:10 Ισπανία-Κίνα (Θέσεις 5-8)
22:30 Ουγγαρία-ΗΠΑ
ΜΠΑΣΚΕΤ
Άνδρες
Προημιτελική Φάση
17:00 Αυστραλία-Λιθουανία
20:30 Ισπανία-Γαλλία
00:45 ΗΠΑ-Αργεντινή
04:15 Κροατία-Σερβία
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Άνδρες
Ημιτελική Φάση
19:00 Βραζιλία-Ονδούρα
22:00 Νιγηρία-Γερμανία
ΒΟΛΕΪ
Άνδρες
Προημιτελική Φάση
16:00 Καναδάς-Ρωσία
20:00 ΗΠΑ-Πολωνία
00:00 Ιταλία-Ιράν
04:15 Βραζιλία-Αργεντινή
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Άνδρες
Προημιτελική Φάση
16:00 Βραζιλία-Γαλλία
19:30 Γερμανία-Κατάρ
23:00 Δανία-Σλοβενία
02:30 Κροατία-Πολωνία
ΧΟΚΕΙ
Γυναίκες
Ημιτελική Φάση
18:00 Ολλανδία-Γερμανία
23:00 Νέα Ζηλανδία-Μ. Βρετανία

ΟΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ

15:20 ΕΡΤ1: Στίβος
15:20 OTE sport1HD: Στίβος
15:50 ΕΡΤ2: Βόλεϊ ανδρών
15:55 OTE sport3HD: Ιππασία
16:00 OTE sport4HD: Βόλεϊ ανδρών
17:00 ΕΡΤ3: Μπάσκετ ανδρών
17:00 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών
17:20 ΕΡΤ1: Στίβος
18:00 ΕΡΤ2: Πινγκ πονγκ
18:50 ΕΡΤ2: Ποδόσφαιρο ανδρών
18:50 OTE sport3HD: Ιστιοπλοΐα
19:00 OTE sport4HD: Ποδόσφαιρο ανδρών
19:30 ΕΡΤ3: Χάντμπολ ανδρών
19:55 ΟΤΕ sport1HD: Πυγμαχία
20:30 ΕΡΤ1: Μπάσκετ ανδρών
20:30 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών
21:00 ΕΡΤ2: Πυγμαχία
21:00 ΕΡΤ3: Τάε κβον ντο
21.:55 OTE sport3HD: Ελευθέρα Πάλη
22:00 ΕΡΤ3: Ποδόσφαιρο ανδρών
22:00 OTE sport4HD: Ποδόσφαιρο ανδρών
22:30 ΕΡΤ1: Πόλο γυναικών
23:35 OTE sport1HD: Στίβος
23:40 ΕΡΤ1: Γκαλά γυμναστικής
00:00 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών
00:00 OTE sport2HD: Βόλεϊ ανδρών
00:45 ΕΡΤ2: Μπάσκετ ανδρών
00:45 OTE sport4HD: Μπάσκετ ανδρών
01:10 ΕΡΤ1: Στίβος
01:55 OTE sport3HD: Τάε κβον ντο
02:00 ΕΡΤ3: Τάε κβον ντο
02:33 ΕΡΤ2: Πινγκ πονγκ
03:00 OTE sport4HD: Στίβος
03:10 ΕΡΤ1: Στίβος
04:15 ΕΡΤ2: Μπάσκετ ανδρών
04:15 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών
04:30 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών
06:00 OTE: sport1HD: Μπιτς Βόλεϊ
πηγή: sentragoal.gr

Σχετικά με την AllNewz

AllNewz

Υπεύθυνη σύνταξης - Γιάννα Μυράτ:
Μουσικός, συγγραφέας, αναλύτρια, ακτιβίστρια

By AllNewz

Ακολουθήστε μας!

AllNewz – κύριο ιστολόγιο

Πρόσφατα στο ΝΕΑ AllNewz

Βρείτε μας στο facebook

Αθώωση της συντάκτριας της AllNewz για “διασπορά ψευδών ειδήσεων”

Σύνταξη